71 340 50 50
pn-pt: 9-19, so: 9-16, nd: nieczynne
e-Gazele Biznesu 2015, 2017 i 2019 - Traveliada.pl
GWARANCJA UDANYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI
Polska Izba Turystyki Referencje Dyplomy
Wyszukaj artykuł:

Opinie: wysoki standard hotelu

Brakuje Ci czasu, by znaleźć
odpowiednią ofertę?
Przygotujemy ją dla Ciebie!
@ Zostaw kontakt
Gwarancje Traveliada.pl

Bezpieczna Rezerwacja
Sprzedajemy wycieczki przez internet od 2004 roku. Mamy doświadczonych konsultantów ds sprzedaży.

Szybka Rezerwacja
Wszystkie formalności związane z rezerwacją możemy załatwić w 15 minut.

Twoja podróż jest bezpieczna
Każda wycieczka jest chroniona przez specjalne ubezpieczenie od niewypłacalności Organizatora.

Gazele Biznesu
W 2015, 2017 i 2019 roku zostaliśmy nagrodzeni e-Gazelą Biznesu przez Puls Biznesu w dziedzinie biznes e-commerce.

Nagrody i Dyplomy
Jesteśmy regularnie nagradzani przez Touroperatorów. Sprawdź »


 

JAPONIA

Wycieczki objazdowe po Japonii. Wycieczka Japonia:


PLACÓWKI DYPLOMATYCZNE
Ambasada Japonii
ul. Szwoleżerów 8, 00-464 Warszawa
tel. 696 50 00; fax 696 50 01
e-mail:
info-cul@emb-japan.pl   Ambasada Japonii w RP


Ambasada RP
2-13-5 Mita, Meguro-ku, Tokyo 153-0062.
tel. (81) 3- 5794-7020 Wydział Konsularny: (81) 3-5794-7040
fax. (81) 3-5794-7024 (z Japonii).
e-mail:
polamb@poland.or.jp


PRZEWODNIK - JAPONIA

Japonia, czyli „Kraj Wschodzącego Słońca” to jedno z najbardziej fascynujących miejsc na świecie. Zawdzięcza to przede wszystkim niezwykłemu połączeniu dalekowschodniej kultury, żywej tradycji i bardzo specyficznemu stylowi życia mieszkańców kraju z nowoczesnością i niesamowitym postępem Japonia wycieczki do Japoniitechnologicznym.

Japonia to stosunkowo mały kraj. Jego obszar, na który składa się około 3500 wysp rozrzuconych wzdłuż wybrzeży wschodniej Azji na długości przekraczającej 3000 km z północy na południe, jest o niecałe 20% większy niż wynosi powierzchnia Polski. Japonia to kraj ogromnie różnorodny. Wielowiekowa tradycja istnieje tutaj w całkowitej symbiozie z dynamicznym rozwojem i ekonomiczną teraźniejszością. Rytuał parzenia herbaty, kult pracy i oddanie korporacji, sushi, origami, ogrody japońskie i robotyka oraz wszechobecne uwielbienie dla gier komputerowych i elektronicznych gadżetów. Widok tysiącletniej shintoistycznej świątyni, otoczonej służącym kontemplacji ogrodem pełnym kwitnących wiśni, wciśniętych pomiędzy drapacze chmur nikogo nie dziwi. Podobnie jak widok człowieka ubranego w tradycyjne kimono w nieprzebranym, ulicznym tłumie odzianych w garnitury pracowników korporacji. W starych dzielnicach metropolii można odnaleźć setki buddyjskich świątyń, szintoistycznych chramów, liczne pałace i ogrody. W odległych, mniej zurbanizowanych i uprzemysłowionych obszarach Japonii zachowały się małe miasteczka i wsie, w których zatrzymał się czas a górach obok buddyjskich klasztorów oraz szintoistycznych sanktuariów wznoszą się odbudowane i przypominające czasy szogunów imponujące zamki.


Co warto zwiedzić w Japonii?

Kioto
Położone na wyspie Honsiu zostało założone w 794 r. Aż do 1868 r było stolicą kraju. To wyjątkowe pod względem nagromadzenia zabytków miejsce – jest tu 1500 świątyń buddyjskich i około 200 shintoistycznych a do światowego dziedzictwa należy 17 zabytków w Kioto i jego okolicy. Są to trzy świątynie shintoistyczne, 13 buddyjskich klasztorów (częściowo założonych jako pałace) z przylegającymi wspaniałymi ogrodami oraz zamek Nijo-jo. Zamek ten został zbudowany w 1603 r, jako siedziba szogunatu. Jednym z najpiękniejszych innych zabytków jest skalny ogród zen świątyni Ryoan-ji.

Hiroszima
Miasto, które zostało w 75% zniszczone wskutek wybuchu pierwszej bomby atomowej zrzuconej przez Amerykanów 6 sierpnia 1945 roku. Liczba ofiar osiągnęła 300 tys. osób, w tym około 80 tys. zginęło podczas wybuchu. Z tego okresu pozostała ruina budowli z wypalanej cegły wzniesionej w latach 1914-1915. Jest to dawna hala wystawowa miasta, dziś nazywana Atomowym Gmachem. Stanowi ostrzeżenie dla świata i jednocześnie pomnik pamięci ofiar bomby atomowej w Hiroszimie. Działanie i siła tej bomby udokumentowane są w pobliskim muzeum pokoju i pamięci.

Fudżi
Wciąż aktywny wulkan, święta góra Fudżi jest nie tylko najwyższym szczytem Japonii (3776 m n.p.m.) ale także jednym z symboli kraju. Leży na wyspie Honsiu, na południowy zachód od stolicy, Tokio. Wulkan i jego masyw, wokół którego leży pięć pięknych jezior i wodospady jest celem licznych wycieczek turystycznych i pielgrzymek. Fudżi jest częścią Parku Narodowego Fudżi-Hakone-Izu. Na szczycie działa obserwatorium meteorologiczne. Charakterystyczna sylwetka pokrytego śniegiem wulkanu była i jest bardzo lubianym motywem w sztuce. Fudżi jest też świętą górą dla wyznawców shint򴁝 - jako żeńskie bóstwo Konohana-no-sakuyahime-no-mikoto. Zbudowano na niej trzy bramy torii i dwie świątynie. Do 1868 obowiązywał zakaz wstępu na górę dla kobiet.Japonia wycieczki do Japonii

Nara
Miasto było pierwszą stolicą kraju i nadal jest traktowane jako duchowe centrum jedności narodu. W pobliżu miasta, w zespole buddyjskiego klasztoru Horyu-ji z 607 r. zachowane są najstarsze na świecie drewniane budowle buddyjskie. Zespół pochodzi z wczesnego okresu japońskiego buddyzmu. Wyraźnie zaznacza się tu adaptacja wzorów chińskich. Pierwotny obiekt z 607 roku spłonął, a około 710 roku powstały budowle: główna hala Kondo, pagoda, Środkowa Brama i przylegająca do niej galeria. Obecnie ochroną objętych jest 18 budowli z których 11 liczy ponad 1000 lat.

Itsukushima
Jest to kompleks świątynny na wyspie Miyajima i jedna z najbardziej znanych na świecie budowli japońskich. Poświęcona trzem boginiom świątynia nadaje scenerii wyspy duchowości i współtworzy piękny krajobraz. Legenda głosi, ze została zbudowana w 593 r., co świadczy, że wyspa od najwcześniejszych czasów terenem świętym. Główne budowle pochodzą z lat 1556-1571, ale pomalowane na jaskrawoczerwony kolor świątynie są zbudowane w stylu z okresu Heian (XII wiek). Kompleks tworzy osiem większych i kilka mniejszych budowli, połączonych galeriami zbudowanych na osadzonych w płytkiej wodzie palach. Budowle stojące na lądzie tworzą Świątynię Zewnętrzną. Dobudowana w XIX wieku brama o wysokości 16 metrów wynurza się z morza przed świątynią i jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli kraju.

Himeji-jo
Jest to największy i najlepiej zachowany japoński zamek, a jednocześnie budowla o charakterze reprezentacyjnym i obronnym, wzniesiony w latach 1601-1609. Centrum i zarazem architektoniczną perłą otoczonego wysokim murem kompleksu jest wieża. Wieża posiada od zewnątrz 6 a od wewnątrz 7 pięter , a jej wewnętrzne pomieszczenia wykonane są całkowicie z drewna. Zamek z powodu swego koloru zwany „Zamkiem Białej Czapli” uważany jest za najpiękniejszą budowlę tego typu w Japonii.

Wyspa Hokkaido
Górzysta Hokkaido słynie między innymi ze swoich czynnych wulkanów i wielkich kompleksów leśnych (lasy zajmują ponad 2/3 pow. wyspy) i doskonałych warunków do uprawiania sportów zimowych. Istnieją tu cztery parki narodowe, w tym największy w Japonii Daisetsu-zan (231,9 tys. ha). Głównym miastem wyspy, a równocześnie największym ośrodkiem sportów zimowych w kraju jest Sapporo. Turystów przyciągają też miasta Muroran i Hakodate z bogatym folklorem i rzemiosłem ludowym Ainów, a także uzdrowisko Noboribetsu.

Wyspa Sikoku
Na górzystej, pokrytej wygasłymi stożkami wulkanicznymi wyłaniającymi się z bujnych, wiecznie zielonych lasów pokrywających niemal całą wyspę utworzono park narodowy. Główne obszary turystyczne położone są w południowo-zachodniej części wyspy. Największą miejscowością turystyczną jest Matsuyama, będące pełnym zabytków uzdrowiskiem z gorącymi źródłami. Wyspa jest także terenem licznych pielgrzymek buddyjskich - wzdłuż szlaku okalającego wyspę leży 88 świątyń.

Wyspa Okinawa
Otoczona rafami koralowymi, pełna przepięknych plaż, pokryta wiecznie zielonymi lasami podzwrotnikowymi Okinawa aż do 1972 r. była pod administracją amerykańską. Pod koniec II wojny światowej na wyspie została przeprowadzona jedna z najtrudniejszych amerykańskich operacji desantowych na Oceanie Spokojnym. Jest to nieliczne miejsce w Japonii, gdzie były prowadzone lądowe działania wojenne, a których pozostałości są jedną z atrakcji wyspy. Okinawa ma własną kulturę i jest kolebką karate. Warto zwiedzić stolicę wyspy – Naha (choćby dla pięknego zamku) oraz skansen kultury Okinawy, gdzie poznamy pierwotne wierzenia miejscowej ludności.


NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA PRZED WYJAZDEM DO JAPONII:

Pory roku w Japonii?
Japonia lezy w strefie południków, w zasięgu trzech stref klimatycznych: na południu - zwrotnikowej, w części środkowej - podzwrotnikowej, a na północy - umiarkowanej ciepłej. Na strefowość klimatyczną nakłada się klimat monsunowy, którego zasięg obejmuje wyspy i kształtuje morski charakter klimatu kraju. W Japonii mamy cztery pory roku, oprócz wyspy Nansei oraz południowej części Kiusiu. Napływ chłodnych mas powietrza z kontynentu azjatyckiego w zimie oraz ciepłych mas znad Pacyfiku w lecie jest przyczyną znacznego zróżnicowania klimatu w poszczególnych częściach archipelagu. W górach niezależnie od pory roku, temperatura spada wraz z wysokością, średnio o 0,6 °C co 100 m. Średnia ilość opadów wzrasta z północy na południe i wynosi od 800 - 1500 mm na Hokkaido do 2000 - 3000 mm na wyspach Nansei. Średnie temperatury w Tokio wahają się od około 5 °C zimą, przez około 15-20 °C wiosną i jesienią, do około 26 °C latem.

Kiedy pojechać do Japonii?
Najlepsza pora na wycieczkę do Japonii to okres od kwietna od połowy czerwca i od września do listopada.

Jak dojechać do Japonii?
Do Japonii można bez problemu dolecieć z wielu miast na świecie. Z Korei Południowej, Chin, Tajwanu i Rosji dotrzeć można również promem.

Jaka jest różnica czasowa w Japonii? 
Przylatując do Japonii należy przestawić zegarki o 8 godzin do przodu względem czasu polskiego.

Ile trwa lot do Japonii? 
Warszawa - lotnisko europejskie np. Frankfurt, Amsterdam - ok. 2godz.
Lotnisko europejskie Osaka - ok. 12 godz.
Lotnisko europejskie Tokio - ok. 12 godz.

Jaka waluta obowiązuje w Japonii?
Walutą Japonii jest jen. 100 JPY = 3,34 PLN (luty 2012). W obiegu są banknoty o nominałach: 1000. 2000, 5000, 10000 JPY oraz monety o wartości: 1, 5, 10, 50, 100, 500 jenów. 

Czy kartami możemy płacić w Japonii?
Większość kart kredytowych jest akceptowana w Japonii, najpopularniejsze to: Visa, Master Card lub American Express. Nierzadko można napotkać trudności przy płatnościach kartą w sklepie, hotelu, punkcie usługowym, dlatego dobrze mieć przy sobie zapas gotówki.

Jakie jest napięcie w gniazdkach w Japonii?
W Japonii napięcie elektryczne wynosi 100V 60 HZ. Przed wyjazdem należy wyposażyć się w adaptery umożliwiające podłączenie sprzętu do typu gniazdka. Adaptery można kupić na lotniskach lub w sklepach ze sprzętem elektronicznym lub turystycznym.

Co warto kupić w Japonii?
Kimono, drewniane japonki, latawce, maski teatralne, przybory do kaligrafii, ceramika, perły, ryciny, wachlarze, plansze do gry w go.

Czy potrzebujemy wizę do Japonii?
Nie. Między Polską a Japonią został zniesiony obowiązek wizowy przy wjazdach do 90 dni pobytu w celach turystycznych, prywatnych lub służbowych. Natomiast obywatele polscy udający się do Japonii w innym celu (podjęcie pracy, studiów) obowiązani są do uzyskania wizy w japońskim urzędzie konsularnym w kraju zamieszkania. Nie ma możliwości uzyskania wizy na granicy. Nie wymaga się okazania biletu powrotnego przy wjeździe, niemniej posiadanie go (lub środków finansowych na jego zakup) może mieć wpływ na decyzję o pozwoleniu na wjazd podejmowaną przez urzędników imigracyjnych bezpośrednio na przejściu granicznym
.

Czy łatwo można się poruszać po Japonii komunikacją?
Kraj Wschodzącego Słońca - Japonia posiada doskonale utrzymaną, liczącą ok. 1 mln km długości, to jest 5. miejsce na świecie, zaraz po USA, Indiach, Chinach i Brazylii sieć dróg kołowych. Doskonale rozwinięty system autostrad, łączący wszystkie większe miasta, a których długość wynosi ok. 6 tys km. Transport samochodowy odgrywa zasadniczą rolę w przewozach pasażerów oraz ładunków na terenie Japonii. W Japonii obowiązuje ruch lewostronny.
Kraj Kwitnącej Wiśni posiada doskonale rozwinięty transport lotniczy, który z uwagi na wyspiarski charakter kraju, ma zasadnicze znaczenie w międzynarodowym ruchu pasażerskim.

Ciekawostki o Japonii. Przeczytaj informacje przed wyjazdem do Japonii?

Flaga Japonii nazywa się Hinomaru (słoneczny okrąg) to czerwony okrąg symbolizujący słońce.

Mieszkańcami Japonii są przede wszystkim Japończycy (99%) oraz niewielkie grupy Koreańczyków, Chińczyków, Amerykanów, Filipińczyków. W Japonii rozróżniamy 5 systemów wierzeń i filozofii życia. Są to shintoizm, buddyzm, konfucjanizm, chrześcijaństwo i islam. Najgłębiej zakorzeniony w życiu i tradycji Japończyków jest shintoizm.

Kultura Japonii należy do najbardziej zachwycających i ekscytujących na świecie, fasynuje nas Polaków, główny wpływ wywarła na nią cywilizacja chińska. To właśnie w Japonii narodziły się charakterystyczne dla Japonii dziedziny sztuki, takie jak suiseki, origami, czy pielęgnowanie drzewek bonsai. To stamtąd też w XIII wieku dotarł do Kraju Kwitnącej Wiśni buddyzm, będący inspiracją dla rozwoju nowych nurtów i form w malarstwie, kaligrafii czy poezji. Wcześniej japońscy mistrzowie odeszli od wiernego naśladowania chińskich wzorów, z ich przywiązaniem do symetrii. Stąd też w sztukach plastycznych główny plan znajduje się poza środkiem dzieła, a w mowie, słowie pisanym oraz w sztuce w ogóle domysł często przeważa nad jednoznacznością lub konkretem

W żadnym innym kraju, tak jak w Japonii, koleją, metrem czy tramwajem nie podróżuje i dojeżdża do pracy tyle osób co w Japonii. Dumą Japończyków jest osiągający prędkość ok. 300 km/h Shinkansen, którego pierwsza linia połączyła w 1964 Tokio z Osaką.  Wynosząca obecnie 1 850 km i nadal rozbudowywana sieć tej szybkiej kolei, poruszającej się po szerszych niźli pozostałe torach, jest w pełni zelektryfikowana i zautomatyzowana. Cztery największe wyspy archipelagu posiadają połączenia kolejowe, na których głównym przewoźnikiem jest grupa JR. Tokio, Jokohama, Osaka, Nagoja, Sapporo, Kobe, Kioto, Fukuoka, a także Sendai posiadają metro. Ponadto komunikację podmiejską uzupełniają inne systemy, takie jak napowietrzna kolej jednoszynowa oraz tramwaje.

Po Stanach Zjednoczonych Japonia jest drugim krajem na świecie o największych przewozach ładunków i osób. Główne międzynarodowe porty lotnicze to: Międzynarodowy port lotniczy Narita obsługujący aglomerację Tokio, Port lotniczy Kansai w Osace oraz Chubu w Nagoi. Jednak największym japońskim oraz czwartym największym na świecie jest port lotniczy Haneda w Tokio, który swą wysoką pozycję utrzymuje pomimo tego, że obsługuje jedynie loty krajowe


Wycieczki do Japonii. Last Minute Japonia wycieczki objazdowe Japonia wycieczka Japonia zwiedzanie z TRAVELIADA.PL. Hotele w Japonii. Hotele Japonia. Oferty do Japonii. Samolotem do Japonii. Hotele w Japonii Japonia oferty z najlepszych biur podróży w jednym miejscu.

 
Opublikowane na stronach www.traveliada.pl ceny lub informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
OFERTA
DNIA
PROMOCJE
Rozpocznij rozmowę