Nowa Zelandia i Australia (wycieczka)
Nowa Zelandia i Australia - wycieczka
Program:
AUCKLAND - WELLINGTON - PN EGMONT - NELSON - WESTPORT - PN PAPAROA - PN WESTLAND - FRANZ JOSEF - QUEENSTOWN - PN FIORDLAND - CHRISTCHURCH - KAIKOURA - WELLINGTON - PN TONGARIRO - ROTORUA - AUCKLAND - CAIRNS (WIELKA RAFA KORALOWA) - AYERS ROCK - SYDNEY (GÓRY BŁĘKITNE)
Dzień 1. Warszawa - Auckland.
Wylot z Warszawy i przelot na antypody z przesiadkami.
Dzień 2.
Auckland Przylot do Nowej Zelandii. Spotkanie na lotnisku i rozpoczęcie programu. Panoramiczne zwiedzane miasta. Podejście do krateru na wzgórzu wulkanicznym Mt Eden, jednym z 50 wzgórz wulkanicznych, ze szczytu którego widać centrum miasta, pasmo górskie Waitakere, Hauraki Gulf oraz Manukau Harbour. Spacer po ogrodach zimowych w Auckland Domain i plaży Mission Bay. Wieczorem możliwość wjazdu na Skytower. Z platform widokowych 328-metrowej wieży telewizyjnej roztacza się piękna panorama miasta i okolic.
Dzień 3. Auckland – PN Egmont
Przejazd przez okolice Parku Narodowego Egmont (ok. 520km). Wyjazd z Auckland wzdłuż najdłuższej w Nowej Zelandii rzeki Waikato. Po drodze dla chętnych (dodatkowo płatne) wizyta w jaskini Waitomo, której główną atrakcją są miliony świecących larw. Płynąc łodzią po ciemnych wodach jaskini ma się wrażenie, że nad głową rozbłyskują miliony gwiazd. W okolicach Parku Narodowego Egmont podziwianie wulkanu Mt Taranaki który wznosi się niemal wprost z morza na wysokość 2518 m. Swoim kształtem przypomina japoński wulkan Fuji i dlatego w tym miejscu kręcone były sceny do filmu „Ostatni Samuraj”.
Dzień 4.
Przejazd na Wyspę Południową (ok. 310km) PN Egmont - Wellington - Nelson Przejazd do stolicy Nowej Zelandii, Wellington, trasą biegnącą u podnóża malowniczych pasm górskich, przez małe, pełne uroku, farmerskie miasteczka i osady. Wizyta w Muzeum Narodowym Te Papa Tongarewa - zbiory sztuki maoryskiej i polskie akcenty. Rejs na Wyspę Południową - 3 godziny niezapomnianych wrażeń. Na horyzoncie widać pasma górskie Wyspy Południowej, a zbliżając się do Picton prom płynie przepięknymi fiordami. W Queen Charlotte Sound (Fiord Królowej Szarlotty) chronił się pięciokrotnie kapitan James Cook podczas trzech swoich wypraw do Nowej Zelandii. Przejazd do okolic Nelson które przyciągają pięknem piaszczystych plaż, czystością wód, pięknymi lasami i górami, które są rajem dla trampów i badaczy jaskiń.
Dzień 5.
Zachodnie Wybrzeże (ok. 470km) Nelson – Westport – PN Paparoa – Hokitika - PN Westland - Franz Josef Przejazd wzdłuż rzeki Buller, z hukiem przebijającej się przez alpejskie wąwozy, następnie zwiedzanie rezerwatu fok w okolicach Westport. Postój w niewielkiej osadzie Punakaiki, przy osobliwych skałach, przypominających naleśniki (Pancake Rocks), gdzie wzburzone zazwyczaj Morze Tasmana rozbija się o wapienne skały, przebija się przez liczne skalne otwory i rozpryskuje się efektownymi fontannami. W Panakaiki rozpoczyna się Paparoa National Park. Jest to najbardziej na południe wysunięty obszar na świecie, na którym rosną palmy. Przejazd do Hokitika, miasteczko, które leżało w centrum rejonu, bogatego w złoto i greenstone. W kilku sklepach można kupić pamiątki wyrabiane z tych szlachetnych surowców. Droga prowadzi przez Westland National Park, którego największą atrakcją są dwa lodowce - Lodowiec Franza Josefa i Lodowiec Foxa. Lodowce zsuwają się dostojnie z gór i kończą swoją długą wędrówkę parę kilometrów od brzegu morza, na wysokości zaledwie 250 m nad jego poziomem. Dojazd do miejscowości Franz Josef. Spacer do podnóża Lodowca Franza Josefa. Dla chętnych fakultatywna (dodatkowo płatne) możliwość przelotu helikopterem, wraz z lądowaniem na lodowcu.
Dzień 6.
Przejazd do Queenstown (ok. 400km) Franz Josef – Wanaka - Arrowtown - Queenstown Spacer do podnóża Lodowca Foxa, i jeżeli czas pozwoli, do jeziora Matheson, aby oglądać w jego tafli odbicie najwyższego szczytu Alp Południowych - Mt Cook – i niewiele niższego Mt Tasman. Odbicie gór jest tak wyraźne, że nie tylko na fotografii trudno się zorientować, co jest rzeczywistością, a co iluzją. Postój na plaży na której morze wyrzuca pnie i konary drzew. Wzburzony żywioł oraz pełna pni i konarów plaża tworzą tajemniczą scenerię, jakby z filmu grozy. Na przełęczy Haast przekraczamy Alpy Południowe. Przejazd do Wanaka, uroczego miasteczka, usytuowanego nad jeziorem o tej samej nazwie. Niezapomniane widoki na ośnieżony Mt Aspiring i lodowce alpejskie przeglądające się w niebieskiej wodzie jeziora. Postój przy moście Kawarau, na którym rozpoczął światową karierę sport bungy jumping. Postój w miasteczku Arrowtown z zabudową przeniesioną jakby z dzikiego zachodu. Drewniane budynki poczty, miejskiego hotelu, parterowe domki poszukiwaczy złota składają się na klimat tego miejsca. Droga do Queenstown wiedzie między odnogą wielkiego jeziora Wakatipu a zboczem, na którym pobudowano domy i motele. Zachwyca niezwykła czystość wody w jeziorze i rude od słonecznych promieni górskie stoki. Wieczorem fakultatywna (dodatkowo płatna) kolacja w restauracji dostępnej tylko kolejką linową. Widok na rozświetlone miasto i na góry, które w promieniach zachodzącego słońca mienią się niezwykłymi kolorami, pobudza apetyt.
Dzień 7. Queenstown (PN Fiordland)
Dzień wolny na korzystanie z atrakcji Queenstown. Zaraz po wyjściu z hotelu chciałoby się wyjąć aparat fotograficzny, by uwiecznić malownicze widoki. Queenstown przypomina miasta szwajcarskie, położone nad górskimi jeziorami. Różnica jest jednak taka, że jezioro Wakatipu jest znacznie większe, a miasto sprawia wrażenie niezwykle spokojnego. Proponujemy fakultatywne (dodatkowo płatne) atrakcje jak rejs po jeziorze Wakatipu na starym parowcu „Earnslaw”. Statek został zwodowany w 1912 r. i pływa do dzisiaj. Wycieczkowicze mogą dopłynąć statkiem na farmę pod Walter Peak, gdzie w górskim zaciszu częstuje się ich lunchem mięsem z grilla i dobrym, białym lub czerwonym winem. Dla bardziej odważnych polecamy skok bungy jumping, emocjonującą przejażdżkę szybką łodzią jetboat lub white water rafting (spływ rwącą rzeką) na pontonach po górskiej rzece Shotover. Można również zorganizować wizytę w winnicach Gibbston Valley i Chard Farm (najdalej na południe wysuniętych winnicach świata), lub całodniowy wyjazd do Parku Narodowego Fiordland z rejsem po fiordzie Milford. Będąc w Queenstwon miejscem najliczniej odwiedzanym jest fiord Milford Sound, w Parku Narodowym Fiordland. W sezonie jest on oglądany przez ponad 2 tys. turystów dziennie.
Dzień 8.
Przejazd w okolice Christchurch (ok. 490km) Queenstown – Mt Cook – Tekapo – Christchurch Przejazd przez przełęcz Lindi’s, na której rośnie tylko endemiczna trawa tussock. Przejazd nad Jezioro Pukaki z widokiem na najwyższy szczyt w Alpach Południowych – Aoraki/Mt Cook. W jeziorach i kanałach tej okolicy panują znakomite warunki do hodowli ryb i, jeżeli czas pozwoli, odwiedzimy farmę łososi. Przejazd do Jeziora Tekapo. Oglądanie słynnego kamiennego kościółka postawionego w 1935 r. dla uczczenia pionierów zasiedlających tę krainę. Z wielkiego, panoramicznego okna tej niedużej świątyni, zbudowanej z szarego kamienia, rozciąga się wspaniały widok na jezioro i góry. Podejście do najsłynniejszego pomnika Nowej Zelandii - psa pasterskiego, upamiętniający zarówno psy, które uratowały życie swoim panom, jak również wszystkie pozostałe, bez których codziennej pracy wypasanie owiec w górach byłoby niemożliwe.
Dzień 9.
Wybrzeże Kaikoura (340km) Christchurch – Kaikoura – Picton – Wellington Panoramiczne zwiedzane centrum Christchurch, zniszczonego przez trzęsienia ziemi w latach 2010 i 2011. Spacer po Ogrodach Botanicznych, wjazd na punkt widokowy, z którego roztacza się widok na równinę Canterbury, Alpy Południowe i Ocean Spokojny. Droga do Kaikoura wiedzie wzdłuż wybrzeża Pacyfiku. W Kaikoura mamy fakultatywną (dodatkowo płatne) okazję oglądania wielorybów z pokładu łodzi. Potężna płetwa nurkującego wieloryba jest popularnym motywem widokówek i zdjęć. Oprócz wielorybów obserwować można tu liczne delfiny i foki. Jadąc w stronę Picton mamy okazję oglądać po lewej stronie wysokie pasmo górskie Kaikoura Ranges z wierzchołkami przekraczającymi 2500 m. Przepłynięcie promem do stolicy kraju.
Dzień 10.
Filmowy Mordor i Rotorua (ok. 460km) Wellington – PN Tongariro – Rotorua Wjazd na wzgórze Mt Victoria, z którego roztacza się wspaniały widok na Wellington i zatokę. Robienie zdjęć przy kompleksie budynków parlamentu i budynków rządowych. Dalszy przejazd na północ. Strome zbocza doliny rzeki Rangitikei zachęcają do zatrzymania się w jednym z punktów widokowych i podziwiania niezwykłych krajobrazów. Z rejonu zielonych wzgórz przemieszczamy się w surowy i wulkaniczny płaskowyż Parku Narodowego Tongariro - Mordoru. Oglądanie Góry Przeznaczenia. Przejazd do Taupo, urocze miasteczko na brzegach największego jeziora w Nowej Zelandii, które w rzeczywistości jest olbrzymim kraterem wulkanicznym wypełnionym wodą. Poszukiwanie na brzegu jeziora kawałków wulkanicznej lekkiej skały – pumeksu. Podziwianie wodospadu Huka i elektrowni geotermalnej Wairakei. W rejonie Rotorua jest kilkanaście rezerwatów geotermicznych. Fakultatywnie wejście do parku geotermalnego Te Puia znanego przede wszystkim ze słynnego ptaka nielota – kiwi, symbolu kraju i gejzeru Pohutu, który jest najwyższym i najbardziej spektakularnym gejzerem w Nowej Zelandii. Czas wolny na korzystanie z atrakcji Rotorua, jak kąpiel w leczniczych, gorących źródłach Polynesian Spa, czy wycieczka do skansenu Tamaki Village na wieczór kultury maoryskiej, kończący się wielką ucztą.
Dzień 11.
Wioska Hobbitów i wylot z Nowej Zelandii (ok. 230km) Rotorua – Auckland – Cairns W rejonie Rotorua znajduje się 11 większych jezior. Przejazd nad malownicze jeziora Zielone, Niebieskie i Tarawera, położone wśród gęstego buszu nowozelandzkiego. Spacer przez las czerwonych sekwoi. W drodze do Auckland fakultatywna (dodatkowo płatna) wizyta w sławnej filmowej wiosce Hobbitów. Transfer na lotnisko i wylot z Auckland do Cairns z międzylądowaniem. Przylot do Cairns w północno-wschodniej Australii, gdzie przez okrągły rok panuje ciepły, tropikalny klimat. Zakwaterowanie w hotelu. Spacer piękną promenadą, zapoznanie się z wieczornym życiem miasta.
Dzień 12. Cairns (Wielka Rafa Koralowa, Kuranda)
Czas na wypoczynek i zakupy, lub fakultatywna (dodatkowo płatna) wycieczka katamaranem na Wielką Rafę Koralową (rafa wewnętrzna lub rafa zewnętrzna). Na miejscu możliwość nurkowania z rurką do płytko położonego, kolorowego, podwodnego świata. Alternatywnie fakultatywna (dodatkowo płatna) całodzienna wycieczka staroświecką, drewnianą ciuchcią Scenic Railway malowniczą trasą w wysokie góry do miejscowości Kuranda. Na końcowej stacji czeka m.in. rezerwat z misiami koala i kangurami. Powrót do Cairns kolejką linową Skyrail Cableway nad lasem deszczowym.
Dzień 13.
Święta skała Aborygenów (ok. 120km) Cairns – Uluru (Ayers Rock) Przelot do czerwonego serca Australii. Park Narodowy Uluru-Kata Tjuta – to jak mawiają tutejsi „must be” każdej wycieczki do Australii. Znajdują się tu skały Uluru i Kata Tjuta, znane jako Ayers Rock i Olgas. Skały te stanowią dwa najważniejsze atrakcje geologiczne parku narodowego. To pozostałości wyższych od Himalajów gór. Mają niemal 600 milionów lat. Popołudniową wycieczkę do Parku Narodowego zaczynamy od spaceru pomiędzy ogromnymi, tajemniczymi, głazami Olgas który pozwoli nam zrozumieć powody, dla których ten rejon został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Następnie z lampką wina w dłoni, obejrzymy zachód słońca przy Uluru, kiedy kolory skały zmieniają się od jasno pomarańczowych po ciemno fioletowe pod wpływem promieni słonecznych i zmian temperatury.
Dzień 14.
Ayers Rock - Sydney Nowa Południowa Walia (ok. 30km) Fakultatywna (dodatkowo płatna) wycieczka na oglądanie wschodu słońca, kiedy nad ranem, jeszcze w ciemnościach, zaspani turyści wsiadają do autobusów i gnają do parku. Pod skałą ustawiają kamery i aparaty fotograficzne, czekając na odsłonę naturalnej kurtyny nad Uluru. Gdy wschodzi słońce Uluru wyłania się z ciemności i zmienia kolory, jednak kolejność jest odwrotna – od ciemno fioletowych po jasno pomarańczowe. Transfer na lotnisko i przelot do Sydney. Czas wolny.
Dzień 15. Sydney (ok. 60km)
Zwiedzanie najciekawszych miejsc i atrakcji największej metropolii kontynentu australijskiego Mrs Macquaire’s Chair - punkt widokowy, z którego rozciąga się widok na centrum miasta, zatokę sydnejską, Opera House - jeden z cudów światowej architektury oraz luksusowe domy i jachty australijskich milionerów. Spacer przez ogrody botaniczne i Gmach Opery. Spacer po najstarszej historycznej dzielnicy The Rocks oraz Sydney Harbour Bridge. Przejazd na wschodnie wybrzeże metropolii. Postój na Plaży Bondi oraz Watson Bay. Powrót do miasta i czas wolny na zakupy i samodzielne, piesze zwiedzanie Sydney. Fakultatywnie wjazd na wieże sydnejską lub wizyta w Oceanarium.
Dzień 16. Sydney - Góry Błękitne (ok. 240km)
Wyjazd z Sydney na całodniową wycieczkę do Parku Narodowego Gór Błękitnych. Nazwa pochodzi od charakterystycznego błękitnego tła nad górami, które wywołuje światło załamujące się w oparach drzew eukaliptusowych. Po drodze możliwość wizyty w urokliwym parku dzikiej fauny, w którym można obejrzeć niemal wszystkie endemiczne zwierzęta Australii kangury, koale, strusie, węże a także krokodyle. Dojazd do Echo Point i przejście do formacji skalnej o nazwie Trzy Siostry. Dodatkowa fakultatywna atrakcja na miejscu to zjazd prawie pionową kolejką Scenic Railway do lasu tropikalnego na dnie doliny Jamison z licznymi wodospadami, skalistymi urwiskami, ciepłymi źródłami i fantastyczną roślinnością.
Dzień 17. Sydney – Warszawa
Transfer na lotnisko i zakończenie programu. Przelot do Polski z przesiadką w portach tranzytowych.
Dzień 18. Warszawa
Przylot do Polski.
Zakwaterowanie:
15 noclegów w sprawdzonych hotelach, motelach, apartamentach 3.5 - 4 gwiazdkowych
Wyżywienie:
OV: we własnym zakresie.
Wizy:
Nowa Zelandia - wizy nie są wymagane, podstawą wjazdu jest paszport ważny min. 3 mies. od daty wyjazdu.
Australia - obywatele polscy wybierający się do Australii w celach turystycznych i biznesowych na okres nie dłuższy niż 3 miesiące są zobowiązani do posiadania wizy, o którą mogą aplikować poprzez platformę eVisitor. Wiza jest bezpłatna. Wnioski można składać za pośrednictwem strony internetowej Ministerstwa ds. Imigracji i Obywatelstwa Australii pod adresem: http://www.immi.gov.au/contacts/forms/europe/
Informacje dodatkowe:
Organizator zastrzega możliwość zmiany rozkładów lotów i kolejności zwiedzania. Przeloty uczestników wyjazdów grupowych mogą być realizowane różnymi połączeniami lotniczymi. Pilot spotyka się z grupą w kraju rozpoczęcia imprezy. Liczba miejsc w ofercie ograniczona.
Koszty posiłków: śniadań (Nowa Zelandia ok. 22 NZD/os., Australia ok. 20 AUD/os., Ayers Rock ok. 35 AUD/os.), innych posiłków (Nowa Zelandia lunch - ok. 15 NZD/os., kolacja - ok. 40 NZD/os., Australia lunch - ok. 15 AUD/os., kolacja - ok. 40 AUD/os.)
Cena zawiera:
przelot na trasie Warszawa - Auckland - Sydney - Warszawa z przesiadkami, oplaty lotniskowe, ubezpieczenie KL, NNW, przeloty lokalne, noclegi, transport komfortowym autobusem/mikrobusem na całej trasie, obsługę doświadczonych i licencjonowanych polskojęzycznego kierowcy/przewodnika, przeprawy promowe między wyspami, koncesje za usługi przewodników i wjazdy do Parków Narodowych.
Cena nie zawiera:
kosztów wycieczek fakultatywnych - Nowa Zelandia ok. 1211 NZD/os., Australia ok. 480 AUR/os., napiwków, wydatków własnych.
Program:
AUCKLAND - WELLINGTON - PN EGMONT - NELSON - WESTPORT - PN PAPAROA - PN WESTLAND - FRANZ JOSEF - QUEENSTOWN - PN FIORDLAND - CHRISTCHURCH - KAIKOURA - WELLINGTON - PN TONGARIRO - ROTORUA - AUCKLAND - CAIRNS (WIELKA RAFA KORALOWA) - AYERS ROCK - SYDNEY (GÓRY BŁĘKITNE)
Dzień 1. Warszawa - Auckland.
Wylot z Warszawy i przelot na antypody z przesiadkami.
Dzień 2.
Auckland Przylot do Nowej Zelandii. Spotkanie na lotnisku i rozpoczęcie programu. Panoramiczne zwiedzane miasta. Podejście do krateru na wzgórzu wulkanicznym Mt Eden, jednym z 50 wzgórz wulkanicznych, ze szczytu którego widać centrum miasta, pasmo górskie Waitakere, Hauraki Gulf oraz Manukau Harbour. Spacer po ogrodach zimowych w Auckland Domain i plaży Mission Bay. Wieczorem możliwość wjazdu na Skytower. Z platform widokowych 328-metrowej wieży telewizyjnej roztacza się piękna panorama miasta i okolic.
Dzień 3. Auckland – PN Egmont
Przejazd przez okolice Parku Narodowego Egmont (ok. 520km). Wyjazd z Auckland wzdłuż najdłuższej w Nowej Zelandii rzeki Waikato. Po drodze dla chętnych (dodatkowo płatne) wizyta w jaskini Waitomo, której główną atrakcją są miliony świecących larw. Płynąc łodzią po ciemnych wodach jaskini ma się wrażenie, że nad głową rozbłyskują miliony gwiazd. W okolicach Parku Narodowego Egmont podziwianie wulkanu Mt Taranaki który wznosi się niemal wprost z morza na wysokość 2518 m. Swoim kształtem przypomina japoński wulkan Fuji i dlatego w tym miejscu kręcone były sceny do filmu „Ostatni Samuraj”.
Dzień 4.
Przejazd na Wyspę Południową (ok. 310km) PN Egmont - Wellington - Nelson Przejazd do stolicy Nowej Zelandii, Wellington, trasą biegnącą u podnóża malowniczych pasm górskich, przez małe, pełne uroku, farmerskie miasteczka i osady. Wizyta w Muzeum Narodowym Te Papa Tongarewa - zbiory sztuki maoryskiej i polskie akcenty. Rejs na Wyspę Południową - 3 godziny niezapomnianych wrażeń. Na horyzoncie widać pasma górskie Wyspy Południowej, a zbliżając się do Picton prom płynie przepięknymi fiordami. W Queen Charlotte Sound (Fiord Królowej Szarlotty) chronił się pięciokrotnie kapitan James Cook podczas trzech swoich wypraw do Nowej Zelandii. Przejazd do okolic Nelson które przyciągają pięknem piaszczystych plaż, czystością wód, pięknymi lasami i górami, które są rajem dla trampów i badaczy jaskiń.
Dzień 5.
Zachodnie Wybrzeże (ok. 470km) Nelson – Westport – PN Paparoa – Hokitika - PN Westland - Franz Josef Przejazd wzdłuż rzeki Buller, z hukiem przebijającej się przez alpejskie wąwozy, następnie zwiedzanie rezerwatu fok w okolicach Westport. Postój w niewielkiej osadzie Punakaiki, przy osobliwych skałach, przypominających naleśniki (Pancake Rocks), gdzie wzburzone zazwyczaj Morze Tasmana rozbija się o wapienne skały, przebija się przez liczne skalne otwory i rozpryskuje się efektownymi fontannami. W Panakaiki rozpoczyna się Paparoa National Park. Jest to najbardziej na południe wysunięty obszar na świecie, na którym rosną palmy. Przejazd do Hokitika, miasteczko, które leżało w centrum rejonu, bogatego w złoto i greenstone. W kilku sklepach można kupić pamiątki wyrabiane z tych szlachetnych surowców. Droga prowadzi przez Westland National Park, którego największą atrakcją są dwa lodowce - Lodowiec Franza Josefa i Lodowiec Foxa. Lodowce zsuwają się dostojnie z gór i kończą swoją długą wędrówkę parę kilometrów od brzegu morza, na wysokości zaledwie 250 m nad jego poziomem. Dojazd do miejscowości Franz Josef. Spacer do podnóża Lodowca Franza Josefa. Dla chętnych fakultatywna (dodatkowo płatne) możliwość przelotu helikopterem, wraz z lądowaniem na lodowcu.
Dzień 6.
Przejazd do Queenstown (ok. 400km) Franz Josef – Wanaka - Arrowtown - Queenstown Spacer do podnóża Lodowca Foxa, i jeżeli czas pozwoli, do jeziora Matheson, aby oglądać w jego tafli odbicie najwyższego szczytu Alp Południowych - Mt Cook – i niewiele niższego Mt Tasman. Odbicie gór jest tak wyraźne, że nie tylko na fotografii trudno się zorientować, co jest rzeczywistością, a co iluzją. Postój na plaży na której morze wyrzuca pnie i konary drzew. Wzburzony żywioł oraz pełna pni i konarów plaża tworzą tajemniczą scenerię, jakby z filmu grozy. Na przełęczy Haast przekraczamy Alpy Południowe. Przejazd do Wanaka, uroczego miasteczka, usytuowanego nad jeziorem o tej samej nazwie. Niezapomniane widoki na ośnieżony Mt Aspiring i lodowce alpejskie przeglądające się w niebieskiej wodzie jeziora. Postój przy moście Kawarau, na którym rozpoczął światową karierę sport bungy jumping. Postój w miasteczku Arrowtown z zabudową przeniesioną jakby z dzikiego zachodu. Drewniane budynki poczty, miejskiego hotelu, parterowe domki poszukiwaczy złota składają się na klimat tego miejsca. Droga do Queenstown wiedzie między odnogą wielkiego jeziora Wakatipu a zboczem, na którym pobudowano domy i motele. Zachwyca niezwykła czystość wody w jeziorze i rude od słonecznych promieni górskie stoki. Wieczorem fakultatywna (dodatkowo płatna) kolacja w restauracji dostępnej tylko kolejką linową. Widok na rozświetlone miasto i na góry, które w promieniach zachodzącego słońca mienią się niezwykłymi kolorami, pobudza apetyt.
Dzień 7. Queenstown (PN Fiordland)
Dzień wolny na korzystanie z atrakcji Queenstown. Zaraz po wyjściu z hotelu chciałoby się wyjąć aparat fotograficzny, by uwiecznić malownicze widoki. Queenstown przypomina miasta szwajcarskie, położone nad górskimi jeziorami. Różnica jest jednak taka, że jezioro Wakatipu jest znacznie większe, a miasto sprawia wrażenie niezwykle spokojnego. Proponujemy fakultatywne (dodatkowo płatne) atrakcje jak rejs po jeziorze Wakatipu na starym parowcu „Earnslaw”. Statek został zwodowany w 1912 r. i pływa do dzisiaj. Wycieczkowicze mogą dopłynąć statkiem na farmę pod Walter Peak, gdzie w górskim zaciszu częstuje się ich lunchem mięsem z grilla i dobrym, białym lub czerwonym winem. Dla bardziej odważnych polecamy skok bungy jumping, emocjonującą przejażdżkę szybką łodzią jetboat lub white water rafting (spływ rwącą rzeką) na pontonach po górskiej rzece Shotover. Można również zorganizować wizytę w winnicach Gibbston Valley i Chard Farm (najdalej na południe wysuniętych winnicach świata), lub całodniowy wyjazd do Parku Narodowego Fiordland z rejsem po fiordzie Milford. Będąc w Queenstwon miejscem najliczniej odwiedzanym jest fiord Milford Sound, w Parku Narodowym Fiordland. W sezonie jest on oglądany przez ponad 2 tys. turystów dziennie.
Dzień 8.
Przejazd w okolice Christchurch (ok. 490km) Queenstown – Mt Cook – Tekapo – Christchurch Przejazd przez przełęcz Lindi’s, na której rośnie tylko endemiczna trawa tussock. Przejazd nad Jezioro Pukaki z widokiem na najwyższy szczyt w Alpach Południowych – Aoraki/Mt Cook. W jeziorach i kanałach tej okolicy panują znakomite warunki do hodowli ryb i, jeżeli czas pozwoli, odwiedzimy farmę łososi. Przejazd do Jeziora Tekapo. Oglądanie słynnego kamiennego kościółka postawionego w 1935 r. dla uczczenia pionierów zasiedlających tę krainę. Z wielkiego, panoramicznego okna tej niedużej świątyni, zbudowanej z szarego kamienia, rozciąga się wspaniały widok na jezioro i góry. Podejście do najsłynniejszego pomnika Nowej Zelandii - psa pasterskiego, upamiętniający zarówno psy, które uratowały życie swoim panom, jak również wszystkie pozostałe, bez których codziennej pracy wypasanie owiec w górach byłoby niemożliwe.
Dzień 9.
Wybrzeże Kaikoura (340km) Christchurch – Kaikoura – Picton – Wellington Panoramiczne zwiedzane centrum Christchurch, zniszczonego przez trzęsienia ziemi w latach 2010 i 2011. Spacer po Ogrodach Botanicznych, wjazd na punkt widokowy, z którego roztacza się widok na równinę Canterbury, Alpy Południowe i Ocean Spokojny. Droga do Kaikoura wiedzie wzdłuż wybrzeża Pacyfiku. W Kaikoura mamy fakultatywną (dodatkowo płatne) okazję oglądania wielorybów z pokładu łodzi. Potężna płetwa nurkującego wieloryba jest popularnym motywem widokówek i zdjęć. Oprócz wielorybów obserwować można tu liczne delfiny i foki. Jadąc w stronę Picton mamy okazję oglądać po lewej stronie wysokie pasmo górskie Kaikoura Ranges z wierzchołkami przekraczającymi 2500 m. Przepłynięcie promem do stolicy kraju.
Dzień 10.
Filmowy Mordor i Rotorua (ok. 460km) Wellington – PN Tongariro – Rotorua Wjazd na wzgórze Mt Victoria, z którego roztacza się wspaniały widok na Wellington i zatokę. Robienie zdjęć przy kompleksie budynków parlamentu i budynków rządowych. Dalszy przejazd na północ. Strome zbocza doliny rzeki Rangitikei zachęcają do zatrzymania się w jednym z punktów widokowych i podziwiania niezwykłych krajobrazów. Z rejonu zielonych wzgórz przemieszczamy się w surowy i wulkaniczny płaskowyż Parku Narodowego Tongariro - Mordoru. Oglądanie Góry Przeznaczenia. Przejazd do Taupo, urocze miasteczko na brzegach największego jeziora w Nowej Zelandii, które w rzeczywistości jest olbrzymim kraterem wulkanicznym wypełnionym wodą. Poszukiwanie na brzegu jeziora kawałków wulkanicznej lekkiej skały – pumeksu. Podziwianie wodospadu Huka i elektrowni geotermalnej Wairakei. W rejonie Rotorua jest kilkanaście rezerwatów geotermicznych. Fakultatywnie wejście do parku geotermalnego Te Puia znanego przede wszystkim ze słynnego ptaka nielota – kiwi, symbolu kraju i gejzeru Pohutu, który jest najwyższym i najbardziej spektakularnym gejzerem w Nowej Zelandii. Czas wolny na korzystanie z atrakcji Rotorua, jak kąpiel w leczniczych, gorących źródłach Polynesian Spa, czy wycieczka do skansenu Tamaki Village na wieczór kultury maoryskiej, kończący się wielką ucztą.
Dzień 11.
Wioska Hobbitów i wylot z Nowej Zelandii (ok. 230km) Rotorua – Auckland – Cairns W rejonie Rotorua znajduje się 11 większych jezior. Przejazd nad malownicze jeziora Zielone, Niebieskie i Tarawera, położone wśród gęstego buszu nowozelandzkiego. Spacer przez las czerwonych sekwoi. W drodze do Auckland fakultatywna (dodatkowo płatna) wizyta w sławnej filmowej wiosce Hobbitów. Transfer na lotnisko i wylot z Auckland do Cairns z międzylądowaniem. Przylot do Cairns w północno-wschodniej Australii, gdzie przez okrągły rok panuje ciepły, tropikalny klimat. Zakwaterowanie w hotelu. Spacer piękną promenadą, zapoznanie się z wieczornym życiem miasta.
Dzień 12. Cairns (Wielka Rafa Koralowa, Kuranda)
Czas na wypoczynek i zakupy, lub fakultatywna (dodatkowo płatna) wycieczka katamaranem na Wielką Rafę Koralową (rafa wewnętrzna lub rafa zewnętrzna). Na miejscu możliwość nurkowania z rurką do płytko położonego, kolorowego, podwodnego świata. Alternatywnie fakultatywna (dodatkowo płatna) całodzienna wycieczka staroświecką, drewnianą ciuchcią Scenic Railway malowniczą trasą w wysokie góry do miejscowości Kuranda. Na końcowej stacji czeka m.in. rezerwat z misiami koala i kangurami. Powrót do Cairns kolejką linową Skyrail Cableway nad lasem deszczowym.
Dzień 13.
Święta skała Aborygenów (ok. 120km) Cairns – Uluru (Ayers Rock) Przelot do czerwonego serca Australii. Park Narodowy Uluru-Kata Tjuta – to jak mawiają tutejsi „must be” każdej wycieczki do Australii. Znajdują się tu skały Uluru i Kata Tjuta, znane jako Ayers Rock i Olgas. Skały te stanowią dwa najważniejsze atrakcje geologiczne parku narodowego. To pozostałości wyższych od Himalajów gór. Mają niemal 600 milionów lat. Popołudniową wycieczkę do Parku Narodowego zaczynamy od spaceru pomiędzy ogromnymi, tajemniczymi, głazami Olgas który pozwoli nam zrozumieć powody, dla których ten rejon został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Następnie z lampką wina w dłoni, obejrzymy zachód słońca przy Uluru, kiedy kolory skały zmieniają się od jasno pomarańczowych po ciemno fioletowe pod wpływem promieni słonecznych i zmian temperatury.
Dzień 14.
Ayers Rock - Sydney Nowa Południowa Walia (ok. 30km) Fakultatywna (dodatkowo płatna) wycieczka na oglądanie wschodu słońca, kiedy nad ranem, jeszcze w ciemnościach, zaspani turyści wsiadają do autobusów i gnają do parku. Pod skałą ustawiają kamery i aparaty fotograficzne, czekając na odsłonę naturalnej kurtyny nad Uluru. Gdy wschodzi słońce Uluru wyłania się z ciemności i zmienia kolory, jednak kolejność jest odwrotna – od ciemno fioletowych po jasno pomarańczowe. Transfer na lotnisko i przelot do Sydney. Czas wolny.
Dzień 15. Sydney (ok. 60km)
Zwiedzanie najciekawszych miejsc i atrakcji największej metropolii kontynentu australijskiego Mrs Macquaire’s Chair - punkt widokowy, z którego rozciąga się widok na centrum miasta, zatokę sydnejską, Opera House - jeden z cudów światowej architektury oraz luksusowe domy i jachty australijskich milionerów. Spacer przez ogrody botaniczne i Gmach Opery. Spacer po najstarszej historycznej dzielnicy The Rocks oraz Sydney Harbour Bridge. Przejazd na wschodnie wybrzeże metropolii. Postój na Plaży Bondi oraz Watson Bay. Powrót do miasta i czas wolny na zakupy i samodzielne, piesze zwiedzanie Sydney. Fakultatywnie wjazd na wieże sydnejską lub wizyta w Oceanarium.
Dzień 16. Sydney - Góry Błękitne (ok. 240km)
Wyjazd z Sydney na całodniową wycieczkę do Parku Narodowego Gór Błękitnych. Nazwa pochodzi od charakterystycznego błękitnego tła nad górami, które wywołuje światło załamujące się w oparach drzew eukaliptusowych. Po drodze możliwość wizyty w urokliwym parku dzikiej fauny, w którym można obejrzeć niemal wszystkie endemiczne zwierzęta Australii kangury, koale, strusie, węże a także krokodyle. Dojazd do Echo Point i przejście do formacji skalnej o nazwie Trzy Siostry. Dodatkowa fakultatywna atrakcja na miejscu to zjazd prawie pionową kolejką Scenic Railway do lasu tropikalnego na dnie doliny Jamison z licznymi wodospadami, skalistymi urwiskami, ciepłymi źródłami i fantastyczną roślinnością.
Dzień 17. Sydney – Warszawa
Transfer na lotnisko i zakończenie programu. Przelot do Polski z przesiadką w portach tranzytowych.
Dzień 18. Warszawa
Przylot do Polski.
Zakwaterowanie:
15 noclegów w sprawdzonych hotelach, motelach, apartamentach 3.5 - 4 gwiazdkowych
Wyżywienie:
OV: we własnym zakresie.
Wizy:
Nowa Zelandia - wizy nie są wymagane, podstawą wjazdu jest paszport ważny min. 3 mies. od daty wyjazdu.
Australia - obywatele polscy wybierający się do Australii w celach turystycznych i biznesowych na okres nie dłuższy niż 3 miesiące są zobowiązani do posiadania wizy, o którą mogą aplikować poprzez platformę eVisitor. Wiza jest bezpłatna. Wnioski można składać za pośrednictwem strony internetowej Ministerstwa ds. Imigracji i Obywatelstwa Australii pod adresem: http://www.immi.gov.au/contacts/forms/europe/
Informacje dodatkowe:
Organizator zastrzega możliwość zmiany rozkładów lotów i kolejności zwiedzania. Przeloty uczestników wyjazdów grupowych mogą być realizowane różnymi połączeniami lotniczymi. Pilot spotyka się z grupą w kraju rozpoczęcia imprezy. Liczba miejsc w ofercie ograniczona.
Koszty posiłków: śniadań (Nowa Zelandia ok. 22 NZD/os., Australia ok. 20 AUD/os., Ayers Rock ok. 35 AUD/os.), innych posiłków (Nowa Zelandia lunch - ok. 15 NZD/os., kolacja - ok. 40 NZD/os., Australia lunch - ok. 15 AUD/os., kolacja - ok. 40 AUD/os.)
Cena zawiera:
przelot na trasie Warszawa - Auckland - Sydney - Warszawa z przesiadkami, oplaty lotniskowe, ubezpieczenie KL, NNW, przeloty lokalne, noclegi, transport komfortowym autobusem/mikrobusem na całej trasie, obsługę doświadczonych i licencjonowanych polskojęzycznego kierowcy/przewodnika, przeprawy promowe między wyspami, koncesje za usługi przewodników i wjazdy do Parków Narodowych.
Cena nie zawiera:
kosztów wycieczek fakultatywnych - Nowa Zelandia ok. 1211 NZD/os., Australia ok. 480 AUR/os., napiwków, wydatków własnych.
Opinie klientów dotyczące hotelu
Średnia wszystkich ocen: /10
Jeszcze nikt nie dodał opinii o tym hotelu.
+ dodaj opinie